Atletski klub Velika Gorica do sada je osvojio 11 odličja na državnim prvenstvima

Za proboj goričke atletike u hrvatski vrh najzaslužnije je Dino Bošnjak, koji je posljednjih godina neprikosnoven vladar na atletskim stazama u Hrvatskoj. Stasao je pod palicom oca Damira, koji danas na atletskom poligonu Gradskog stadiona u Velikoj Gorici stvara novu šampionsku generaciju.

Iako je u vikendu za nama Dino kao član reprezentacije Balkana po prvi puta sudjelovao na atletskom četveroboju u Minsku, gdje su sudionice nadmetanja još bile reprezentacije Bjelorusije, Ukrajine i Pribaltičkih zemalja osvojivši treće mjesto u utrci na 3 000 metara, u prvi je plan kad su u pitanju domaća natjecanja iskočio Borna Čeran koji je na Prvenstvu Hrvatske za kadete osvojio dva zlatna odličja na 1 000 i 3 000 metara.

Uz njega na prvenstvu održanom u Varaždinu nastupili su još David Livada koji je bio četvrti na 1 000 metara, te Klara Martinčević koja je zauzela 11. mjesto u utrci na 600 metara te 13. u utrci na 400 metara.

-Borna je uspio u onome što je i htio, dok su ovi ostali pokazali da mogu te da trebaju nastaviti u ovome ritmu- kaže Damir Bošnjak čiji su puleni ove godine uzeli već 11 odličja na državnim prvenstvima.

Kad su u pitanju daljnji ciljevi za mlađe kategorije to je što bolji rezultati na Kupu Hrvatske gdje prva dva mjesta donose ulazak u reprezentaciju, dok kad je Dino Bošnjak u pitanju to je nastup na mitingu u Novom Mestu, Balkanijada te ostvarivanje norme koja bi mu omogućila nastup na Europskom prvenstvu u Berlinu.