Atiemwen sjajnim pogotkom osigurao bod Gorici u Kranjčevićevoj ulici

U prvoj utakmici 18. kola HT Prve lige Lokomotiva je u snježnoj Kranjčevićevoj ugostila Goricu, koja je na posljetku izborila bod odigravši 2:2. Domaća je momčad u dva navrata imala vodstvo, no igrači Gorice uspjeli su se svaki puta vratiti te na kraju sasvim zasluženo osvojiti bod. Ovim remijem Gorica je prekinula niz od tri uzastopna poraza, dok je Lokomotiva petu utakmicu u nizu ostala bez pobjede.

Lokomotiva je povela u 32. minuti preko Radonjića, kojeg je jedanaest minuta kasnije na asistenciju Miye poništio Čabraja. Petnaest minuta prije kraja susreta Ivanušec je po drugi puta doveo Lokomotivu u vodstvu, no za potez utakmice u 88. minuti pobrinuo se najbolji igrač Gorice ove jeseni Atiemwen lijepim pogotkom iz slobodnog udarca.

S 27 osvojenih bodova Gorica premijernu prvoligašku polusezonu završava na petom mjestu, dok Lokomotiva trenutno ima 31 bod, koliko ima i četvrtoplasirani Osijek koji ima susret manje.