Ante Budimir: Zadovoljan sam golom jer je donio tri boda

Kopenhagen:  UEFA Europsko prvenstvo 2020, Hrvatska – Španjolska Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatski reprezentativni napadač Ante Budimir, koji je u subotu zabio gol za Osasunu u pobjedi 2-1 nad Valencijom, rekao je da je zadovoljan novim pogotkom jer je donio nova tri boda pa se momčad sada može boriti za izlazak u Europu.

-Ovo je bio jako dobar znak za momčad, za sve nas. Jako sam zadovoljan- izjavio je 30-godišnji Budimir neposredno nakon završetka dvoboja na Mestalli.

Golgeter visok 1,90 metara glavom je zabio gol u 74. minuti za vodstvo od 2-0, nakon čega je Valencia smanjila u 83. minuti.

-Patili smo do kraja ali ostvarili smo pobjedu uz veliki karakter- napomenuo je Budimir.

-Iznimno sam zadovoljan jer kada se zabijaju golovi osvajaju se bodovi. Nema veće sreće od toga- dodao je.

Ovo mu je bio četvrti pogodak u posljednje četiri utakmice. Prethodno je tresao mreže Levantea, Betisa i Alavésa. Osasuna, klub iz sjevernog grada Pamplone, pobjedom je smijenila Valenciju na devetom mjestu u prvenstvu. Šest kola prije kraja došla je tako u priliku boriti se za mjesto koje iduće sezone vodi u Europu.

-Privilegij je boriti za osmu ili sedmu poziciju. Lani smo pokazivali karakter kada se trebalo boriti za opstanak, a sada pak za ostvarenje nešto više pozicije- zaključio je Budimir.

Sedmoplasirani Villarreal, polufinalist Lige prvaka, bježi Osasuni pet bodova.