SNAŽAN RAST U ŠENKOVCU

Skupština umirovljenika Šenkovec: Tražilo se mjesto više

Nakon dugo vremena, šenkovečki umirovljenici okupili su se u tolikom broju da su se u dvorani morali postavljati dodatni stolovi. Uz izvješća o rastu članstva, predstavljen je i ambiciozni projekt koji će stubokom promijeniti društveni život cijele općine
649512073_1578985220717642_373655541163917300_n

Podružnica umirovljenika Šenkovec, koja trenutačno broji oko 110 članova, održala je svoju redovnu godišnju skupštinu u ozračju kakvo se dugo ne pamti. Velik odaziv mještana, zbog kojeg je dvorana bila ispunjena do posljednjeg mjesta, svojevrsno je priznanje radu trenutačnog vodstva na čelu s umirovljenim brigadirom HV-a Željkom Jakovljevićem.

Izvrsnu suradnju s podružnicom potvrdio je i predsjednik Udruge umirovljenika općine Brdovec, Zoran Mioč, koji je pritom najavio i određene promjene u segmentu financijskog izvještavanja kako bi se olakšali administrativni izazovi s kojima se podružnice susreću.

Centar integracija – buduće srce Brdovca

Skupštini je u ime Općine Brdovec nazočio Damir Slavnović, koji je iskoristio priliku da umirovljenike detaljnije upozna s kapitalnim projektima. U fokusu je skori početak gradnje Centra integracija, objekta koji će na jednom mjestu objediniti novu modernu knjižnicu i prostore namijenjene isključivo mladima i umirovljenicima, ugostiteljski sadržaj te prostore općinske uprave.

Projekt predviđa i veliki otvoreni prostor za masovna okupljanja i manifestacije, što je sadržaj koji trenutačno nedostaje na području općine, a bit će na raspolaganju svim generacijama mještana.

Solidarnost na djelu i rast članstva

Prošla je godina za podružnicu u Šenkovcu bila iznimno uspješna po pitanju omasovljenja, pa je tako u udrugu upisano čak 17 novih članova. Nažalost, četiri su člana trajno napustila zajednicu, a od njih su se kolege oprostili uz dužno poštovanje. Aktivnosti podružnice i dalje su usmjerene na najpotrebitije.

Svi članovi koji su se tijekom godine vratili s bolničkog liječenja ili se bore s dugotrajnim bolestima redovito su obilaženi i darivani prigodnim poklonima. Ovakav pristup, uz snažno vodstvo Željka Jakovljevića, vratio je povjerenje mještana u rad podružnice i postavio Šenkovec kao jedan od najaktivnijih dijelova brdovečke udruge umirovljenika.

Podružnica umirovljenika Šenkovec