Ispunjena dvorana u Dubravi

Cibona slavila u gradskom derbiju kod Dubrave

Cibona preokretom u drugom poluvremenu nadigrala Dubravu
Dubrava-Cibona-5488-900×600

U zagrebačkom dvoboju 2. kola SuperSport Premijer lige Cibona je pred ispunjenom dvoranom u Dubravi slavila protiv domaćina 88:75.

Bolji ulazak u utakmicu Vukova koji su nakon šest minuta vodili 20:4, a tada je krenula i Dubrava koja je do isteka prve četvrtine napravila seriju 12:0 i uhvatila rezultatski priključak. S dvije uzastopne trice Luke Babića sastav Tihomira Bujana igra sve bolje i već sredinom druge četvrtine nakon trice Johna Wrighta prvi puta vodi 32:31.

Na odmoru je Cibona imala prednost 44:42, a u nastavak je trener Ivan Rudež krenuo s Justinom Robersonom koji je povukao Vukove do +9 (51:42). Dubrava više nije uspjela ozbiljnije ugroziti prednost Cibone koja je tricom Luke Skorića u završnici treće četvrtine imala +13 (64:51), a u završnici utakmice nakon trice Viga Barta i najvećih +16 (83:67).

Kod Cibone Krešimir Radovčić (5as) je ubacio 16, Matej Rudan 14, a Markus Lončar 12 poena. Wright (20p) je bio prvo ime Dubrave. Babić je dodao 14, a Lovro Gnjidić (6as) 11 poena.

KK Cibona
KK Dubrava
Košarka