Hrvatska izgubila dva boda

LUDA UTAKMICA U VARŠAVI Remi Vatrenih u Poljskoj nakon vodstva 3:1

U susretu 4. kola Lige nacija Poljska i Hrvatska odigrali su 3-3
Susret Poljske i Hrvatske u 4. kolu Lige nacija Jacek Szydlowski/Forum/PIXSELL

Tri dana nakon što su na Maksimiru svladali Škotsku, Vatreni u Varšavi nisu uspjeli svladati Poljsku. Imali su hrvatski nogometaši sve u svojim rukama, jer sredinom prvog dijela imali su vodstvo od 3:1, da bi izabranici Zlatka Dalića na kraju osvojili samo bod odigravši 3:3.

Poljska je povela golom Piotra Zielinskog (5), no Hrvatska je zaostatak preokrenula s tri gola u samo šest minuta. Najprije je Borna Sosa u 20. minuti sjajnim volejem s dvadesetak metara pogodio za 1:1, da bi Petar Sučić (24) i Martin Baturina (26) u potpunosti preokrenuli rezultat.

Pred kraj prvog poluvremena Nicola Zalewski je smanjio na 3:2, da Sebastian Szymanski u 69. minuti pogodio za konačnih 3:3. Uz to, Hrvatska je posljednjih 15-ak minuta igrala bez isključenog vratara Dominika Livakovića.

Hrvatska je ovim remijem ostala druga na ljestvici sa sedam bodova, tri više od treće Poljske. Vodeći je Portugal s 10 bodova.