Pobjeda u šesnaestini finala Kupa Hrvatske

Dinamo svladao četvrtoligaša za prekid negativne serije

U gostima kod Banjola Modri su slavili s 3:1
Susret Banjola i Dinama u šesnaestini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa Srecko Niketic/PIXSELL

Nogometaši Dinama očekivano su izborili osminu finala Kupa hrvatske, nakon što su slavili u Banjaloma kod tamošnjeg istoimenog četvrtoligaša. Pobjedom 3:1 Dinamo je prekinuo niz od tri poraza (Hajduk, Bayern, Slaven Belupo) i barem nakratko vratili mir u vlastite redove, dok se iščekuje ime novog trenera koji će momčad povesti u nastavak prvenstva.

Nakon samo deset minuta igre Dinamo je vodio 2-0 golovima Darija Špikića u šestoj i Sandra Kulenovića u desetoj minuti. Domaćin je u 34. minuti golom Alen Kamenickog smanjio i razveselio domaće navijače. Nakon primljenog gola Dinamo je pritisnuo domaćina na njihovu polovicu, a inicijativa je naplaćena u 86. minuti kada je Pierre-Gabriel lijepo centrirao, a Ademi glavom pogodio za 3-1.

U osmini finala Dinamo će gostovati u Bjelovaru.