Pobjeda u Križevcima

Pobjeda rukometaša Dugog Sela na startu prvenstva. Ante Kaleb i Gabrijel Buvinić predvodili strijelce

IMG_9295 Prigorski.hr

U prvom kolu Prve hrvatske rukometne lige – Sjever rukometaši Dugog Sela gostovali su u Križevcima kod dojučerašnjeg premijerligaša, KTC-a i upisali pobjedu. Prva dva ovosezonska boda, Dugoselci su osvojili pobjedom 35:31.

Do 23. minute igrači trenera Zvonimira Vilića bili su u vodstvu do četiri razlike, ali gosti u jednom trenutku dolaze na samo gol zaostatka. Ipak, Dugo Selo odlazi na poluvrijeme s +3 (20:17). U drugih trideset minuta dugoselski rukometaši nisu ispuštali razliku te su mirno priveli susret kraju.

Najbolji strijelacDugog Sela bio je Ante Kaleb s deset golova. Gabriel Buvinić zabio je sedam, a Leo Lisica i Dorian Markušić po šest zgoditaka. Vratarski dvojac Poljak i Jelić sakupio je 12 obrana. U gostujućim redovima Valentino Valentaković zabio je devet golova.

U sljedećem kolu u Dugom Selu gostuje druga momčad Rudara, a susret je na rasporedu u nedjelju, 22. rujna u 17 sati.