2. HNL: Varaždinu derbi i vrh ljestvice

Nastavljena je sezona u Drugoj HNL
Varaždin: Utakmica Druge lige HNL između NK Varaždin i NK Orijent 1919. Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nastavljena je sezona u Drugoj HNL, a prva odigrana utakmica bio je derbi 16. kola u kojem su nogometaši Varaždina, kao domaćini, svladali Orijent 1919 s 2-1.

Bio je to dvoboj vodeće dvije momčadi na ljestvici, s tim da je ovakav ishod donio obrat na samom vrhu ljestvice i sada Varaždinci imaju bod više od riječkog sastava. Inače, Varaždin je gubio 0-1 sve do 68. minute, ali je unatoč tome osvojio tri boda.

Iako dosta oslabljen u odnosu na prvi dio sezone Orijent 1919 je odigrao odlično prvo poluvrijeme. Bio je opasniji, a sve je naplatio pogotkom za 1-0 u 31. minuti. Strijelac je bio zimsko pojačanje riječkog sastava Dino Dukađin. No, u nastavku su se uloge na travnjaku promijenile te je Varaždin bio sve bolji. Pritisak je prvo naplaćen u 68. minuti kada je nakon prodora Igreca nespretno reagirao gostujući igrač Mulac i ugurao loptu u vlastitu mrežu. Samo dvije minute kasnije dogodio se potpuni preokret, a pogodak za 2-1 je zabio Niko Domjanić, samo nekoliko trenutaka nakon što je ušao u igru. Bio je to konačan rezultat derbija za veliko slavlje domaćih navijača.

Dodajmo kako je tešku ozljedu noge tijekom utakmice zadobio domaći igrač Leonard Vuk.