2. HNL: Porazi Varaždina i Rudeša

Situacija na samom vrhu drugoligaške ljestvice ostala je nepromijenjena nakon 21. kola Druge HNL
Varaždin: Utakmica Druge lige HNL između NK Varaždin i NK Orijent 1919. Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Situacija na samom vrhu drugoligaške ljestvice ostala je nepromijenjena nakon 21. kola Druge HNL. Razlog je taj što su utakmice izgubili nogometaši Varaždina i Rudeša. Time je Varaždin zadržao dosadašnja dva boda prednosti u odnosu na prvu pratnju Rudeš.

Varaždin je gostovao kod Dinama II, a domaći sastav je pobijedio 1-0. Sve je odlučeno već u devetoj minuti kada je Bartol Barišić postigao jedini pogodak na susretu.

Rudeš je pao u Bijelom Brdu. Domaći BSK je slavio s 2-1. Nakon prvog poluvremena BSK je imao prednost od dva gola, a strijelci su bili Gbane u 10. i Mihaljević u 41. minuti. U nastavku susreta gosti iz Zagreba su uspjeli samo smanjiti pogotkom Brajkovića.

Vrlo važne bodove u borbi za opstanak osvojila je Cibalia koja je u Vinkovcima svladala Dugopolje 1-0. Jedini je pogodak postignut u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, a s bijele točke je precizan bio Pušić. Istim rezultatom Croatia je u Zmijavcima bila bolja od Osijeka II uz pogodak Ćapina u 63. minuti.

2. HNL, 21. KOLO

Dinamo II – Varaždin 1-0 (Barišić 9), Cibalia – Dugopolje 1-0 (Pušić 45+4-11m), Croatia – Osijek II 1-0 (Ćapin 63), BSK – Rudeš 2-1 (Gbane 10, Mihaljević 41 / Brajković 64)