2. HNL: Poraz Dubrave TK u derbiju od Varaždina

Varaždin je zaustavio pobjednički niz Dubrave koja je imala četiri pobjede u nizu
260406350_4866619710035335_6889441775515251157_n Facebook NK Dubrava TK

Odigrane su posljednje dvije utakmice 15. kola Druge HNL, zadnjeg u prvom dijelu sezone, iako se još mora odigrati jedna zaostala utakmica (Orijent 1919 – Dinamo II).

U završnici prvog dijela sezone najslabiju formu imali su igrači BSK-a koji su, nakon ispadanja od Dinama u Kupu, nanizali čak pet ligaških poraza. Posljednji se dogodio ove nedjelje pa je tako Osijek II slavio u Bijelom Brdu s 2-0. Strijelci su bili Stanušić u 8. i Omerović u 77. minuti.

U drugom nedjeljnom susretu Croatia i Cibalia su remizirali u Zmijavcima (1-1). Domaćin je vodio od 22. minute kada je strijelac bio Šabić, no u 57. je na konačnih 1-1 izjednačio Dogan.

Podsjetimo kako je u derbiju ovog kola Varaždin na domaćem terenu svladao Dubravu Tim Kabel 2-1 u utakmici gdje su svi golovi postignuti udarcima s bijele točke. Time je Varaždin zaustavio pobjednički niz Dubrave koja je prethodno imala četiri pobjede u nizu. Također, Varaždin je skočio na prvo mjesto ljestvice, ali time nije osigurao jesenski naslov.

Varaždinci imaju samo bod više od Orijenta 1919 koji ima utakmicu manje, koju će odraditi protiv Dinama II na domaćem terenu, 12. prosinca.