11. u nizu za Cibonu

Cibona je s 89:74 svladala Borac iz Čačka
Zagreb: Utakmica 21. kola ABA lige, KK Cibona – KK Borac Slaven Branislav Babic/PIXSELL

Košarkaši Cibone ostvarili su 11. uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima svladavši u vlastitoj dvorani Borac iz Čačka s 89-74 u susretu 21. kola regionalne ABA lige.

Nakon lošeg ulaska u utakmicu, gosti iz Čačka su pred kraj prve četvrtine vodili sa 16-5, Cibona se probudila ulaskom na terenu dvojice Šibenčana Krešimira Radovčića i Tonija Nakića. Njima se pridodao i Amar Gegić, a nakon što je sredinom druge četvrtine povela s 32-31 Cibona je vrlo brzo ostvarila i veliku prednost.

U nastavku je Cibona ostvarila prednost od 17 razlike (79-62) prije no što je opuštanjem dopustila Borcu približavanje na 79-70, no nakon minute odmora koju je zatražio trener Gašper Okorn uslijedila je serija Cibone od 8-0 za otklanjanje neizvjesnosti.

Gegić je susret okončao s 22 koša i 8 asistencija, Nakić je dodao 16, a Radovčić 15 za Cibonu, dok je Marko Pecarski sa 16 ubačaja predvodio Borac.