Uvjerljiva pobjeda

+10 hrvatskih rukometašice na startu kvalifikacija za Europsko prvenstvo

“Kraljice šoka” bile su favoritkinje i nisu dopustile nikakvo iznenađenje
Karlovac: Susret Hrvatske i Grčke u kvalifikacijama za EHF EURO 2024. Kristina Stedul Fabac/PIXSELL

Hrvatske rukometašice otvorile su kvalifikacije za EURO 2024. godine pobjedom protiv Grčke u Karlovcu s 32-22.

“Kraljice šoka” bile su favoritkinje i nisu dopustile nikakvo iznenađenje. Grčka se držala tek prvih pet minuta (4-4). Uslijedila je serija 3-0 (7-4), u 20. minuti odabranice izbornika Nenada Šoštarića su imale 14-7, a do kraja poluvremena razlika je narasla na +9 (17-8). Drugo poluvrijeme je bilo tek odrađivanje posla. Šest minuta prije kraja susreta zabilježeno je najvećih 12 razlika (30-18), a na kraju je završilo 32-22.

U hrvatskim redovima se čak 12 igračica upisalo među strijelce. Najefikasnija je bila Katarina Pavlović s pet golova, dok su Nikolina Zadravec, Paula Posavec i Stela Posavec zabile po četiri gola. Lucija Bešen je imala sedam obrana pri čemu je obranila i tri sedmerca, dok je Tea Pijević sakupila pet obrana. Na suprotnoj strani najefikasnije su bile Olympia Andritsou sa šest, te Maria Chatziparasidou i Agni Zygoura s po četiri gola.

Iduću utakmicu hrvatska reprezentacija imat će 14. listopada u BiH, a bit će to posljednji ogled na hrvatskoj klupi za izbornika Šoštarića koji će potom preuzeti rukometaše Zagreba.