Četvrti europski poraz

Zagreb pružio dobar otpor prvaku Europe

Sjajan je na golu Zagreba bio Ante Grbavac s 14 obrana
Susret 5. kola Lige prvaka između rukometaša Zagreba i Barce Igor Kralj/PIXSELL

U lijepo ispunjenoj Areni Zagreb rukometaši Zagreba od aktualnog prvaka Europe poraženi su s 31:29. Zagrebašima je ovo četvrti europski poraz, dok je Barcelona nastavila pobjednički niz.

Nakon pola sata igre gosti su imali +5 (14:19), da bi igrači trenera Andrije Nikolića u nastavku zaigrali puno bolje te na krilima sjajnog vratara Ante Grbavca došli na samo dva gola zaostatka (19:21, 20:22). Barcelona se još jednom značajnije odvojila (23:29), no pola minute prije kraja domaći su rukometaši došli na samo gol zaostatka (29:30) probudivši nadu da se možda može do boda. No, u zadnjem napadu gosti nisu napravili pogrešku i nisu ponudili šansu Zagrebu za barem remi u ovom ogledu.

Filip Glavaš s devet pogodaka bio je prvi strijelac Zagreba. Po pet su postigli Miloš Kos i Ihar Bialiauski, tri je dao Zvonimir Srna, a po dva Luka Lovre Klarica i Timur Dibirov. Odlično je posao odradio vratar Zagreba Ante Grbavac koji je upisao 14 obrana. Kod Barcelone je sa šest golova prvi strijelac bio Dika Mem.