Vrijeme početkom tjedna: Sunčano, ali nestabilno – lokalni pljuskovi i jaka bura

Početak tjedna donosi djelomice sunčano vrijeme, ali uz zadržanu dozu nestabilnosti – osobito u prvom dijelu dana, kada je još ponegdje moguća slaba kiša, dok su na jugu zemlje mogući izraženiji pljuskovi s grmljavinom.
Puhat će slab do umjeren sjeverni i sjeveroistočni vjetar. Duž obale će bura biti umjerena, a podno Velebita i jaka, dok će na južnom dijelu Jadrana prevladavati sjeverozapadnjak.
Temperature će se kretati od 13 do 17 °C na kopnu, odnosno između 18 i 22 °C na moru. Najviše dnevne temperature uglavnom od 24 do 29 °C, u gorju nešto niže.
U utorak se očekuje djelomice do pretežno sunčano i vrlo toplo vrijeme, dok će na Jadranu biti i vruće. U srijedu u sjevernim predjelima uz prolazno naoblačenje može pasti malo kiše. Vjetar će na kopnu biti većinom slab, dok će na Jadranu i dalje puhati umjerena i jaka bura, koja će u četvrtak okrenuti na sjeverozapadnjak.