I dalje bez poraza

VIDEO/FOTO Rugvica Sava u derbiju 4. NL nadigrala Vrbovec

Trećom prvenstvenom pobjedom uz četiri remija nogometaši Rugvica Save trenutno su peti s 13 bodova, dva manje od vodećeg Vrbovca
DSC_0194

Derbi susret 7. kola 4. NL odigran je u Rugvici, gdje je domaća Rugvica Sava ugostila vodeći Vrbovec. Boljom igrom većim dijelom susreta Rugvica Sava je došla do 3:1 pobjede, kojom su ostali jedina momčad prvenstva koja još uvijek ne zna za poraz. Osim toga, Rugvičani su se ovom pobjedom Vrbovcu približili na samo dva boda zaostatka, unijevši dodatnu draž u prvenstvo, jer čak sedam momčadi nalazi se u samo dva boda razlike.

Bila je to tvrda i čvrsta utakmica u kojoj je pobjednik odlučen u drugih 45. minuta u kojima su postignuti svi zgoditci. Nakon prvih 45. minuta mreže su mirovale, iako je domaća momčad postigla zgoditak, koji je glavni sudac Dejan Šouflek poništio na intervenciju svog prvog pomoćnika Marijana Jovanovića. Domaći navijači ostali su u nevjerici, jer mišljenja su kako “ljudi u crnom” napravili previd.

-Uvjerljivo najlošiji pojedinci današnje utakmice koja je bila fer i korektna- moglo se po završetku utakmice čuti među gledateljima utakmice.

Nastavak susreta donio je golove i puno više od igre. Nakon točno sat vremena igre Rugvica je došla do vodstva, preko iskusnoga Josipovića koji je provukao loptu uz vratara Kakšu. Imali su domaći igrači nakon toga dvije dobre prilike preko Kesića i Mikulića koje su ostale neiskorištene. Kazna je stigla devet minuta kasnije kada je Granđa lijepo pogodio s vrha šesnaesterca za 1:1.

No, samo četiri minute kasnije nova promjena rezultata. Za vodstvo Rugvica Save pobrinuo se Mihaljević u 73., da bi konačni mat gostima iz Vrbovca u 82. pogotkom iz kaznenog udarca zadao kapetan Mikulić.

Pobjedom se Rugvica vodećem Vrbovcu približila na samo dva boda. Osim gubitka bodova, Vrbovec koji je u Rugvicu došao bez Raka i Frigana, za rana je ostao i bez iskusnoga Božidara Karamatića, koji je u jednom skoku s domaćim braničem Ćosićem zaradio ozljedu glave, zbog koje je završio u bolnici.

4. NL-SKUPINA B, 7. KOLO
NK RUGVICA SAVA – NK VRBOVEC 3:1 (0:0)
STRIJELCI: 1:0 Josipović (60), 1:1 Granđa (69), 2:1 Mihaljević (73), 3:1 Mikulić (82)
NK RUGVICA SAVA: Jelavić, Šolaja (od 45. Mihaljević), Ćosić, Josipović (od 79. Agatić), Cetina (od 64. Matijević), Mikulić (od 87. Đurić), Franjčić (od 64. Lović), Munić, Koprić, Stanić, Kesić (od 87. Žilić). TRENER: Željko Štulec
NK VRBOVEC: Kakša, Rihtar, Filipović, Colarić, Karamatić (od 26. Granđa), Janeković, Dugac, Šarić (od 76. Mandić), Kovačić, Marinović (od 62. Sever), Topić. TRENER: Emanuel Benković