Pobjeda koja će odjeknuti

VIDEO/FOTO Mraclin razbio Inker. Igor Hajduk dvostruki strijelac, vratar Ivan Zagorac nesavladiv

Mraclin je u Novoj grabi bivšeg prvoligaša iz Zaprešića, NK Inker porazio s 3:0
DSC_6912

Kakva utakmica i kakva pobjeda Mraclina na startu 4. NL. Gost Nove Grabe bio je zaprešićki Inker, po mnogima jedan od favorita lige, koji prvenstvo nije započeo na željeni način. Osnažena domaća momčad slavila je s 3:0 potvrdivši mišljenja običnih pratitelja nogometnih zbivanja, kako Mraclin svake godine napreduje u svakom segmentu.

Bez velikih najava i u tišini klupska je uprava odradila još jedan prijelazni rok. Pripremne utakmice davale su nadu, no nitko nije želio istrčavati s velikim najavama. Čekao se derbi i potvrda kvalitete, koja je potvrđena, jer Mraclin je opalio bolnu pljusku nekadašnjem zaprešićkom prvoligašu.

Tko zna u kojem bi smjeru otišla utakmica da na domaćem golu danas nije bio raspoloženi Ivan Zagorac, koji je u prvom dijelu imao pet velikih obrana. Zahvaljujući njegovim obranama, Mraclin je ostao na životu i onda tik pred odlazak na odmor “prodao” kontru gostima preko ubojitog Igora Hajduka koji je s desetak metara matirao gostujućeg vratara na veliku radost domaćih pristaša.

U nastavak susreta domaći trener ulazi s dva Ivana, Kaurinom i Kosom, koji su nastavili sijati strah gostujućoj obrani, koja je kapitulirala u 48. minuti nakon nebeskog skoka Ivana Rajića, koji je bio najviši u skoku nakon centaršuta Ivana Kaurina iz kornera. A pravi “dar-mar” Kaurin je napravio u 78. minuti kada je pretrčao 60-ak metara i onda nesebično proigrao Igora Hajduka kojem s pet metara nije bilo teško zakucati loptu u nebranjeni dio mreže.