Sjajan derbi 1. ŽNL Jug

VIDEO/FOTO: Bestovje pobjedom kod Posavca napravilo odlučujući korak prema naslovu prvaka

U susretu sa šest zgoditaka viđena su dva preokreta, a zadovoljniji su na kraju bili gosti koji su slavili s 4:2
DSC_6759

Susret Posavca i Bestovja sasvim opravdano je ponio epitet derbija prvenstva. Sve ono što je ljude privlači na niželigaške utakmice vidjelo se danas na igralištu u Trnju gdje se okupilo više od 200 gledatelja. Uz brojnu domaću publiku, lijepu podršku imali su i gostujući igrači koji su u goste jedinom pravom izazivaču Posavcu stigli s pet bodova prednosti.

U susretu sa šest zgoditaka viđena su dva preokreta, a zadovoljniji su na kraju bili gosti koji su slavili s 4:2 napravivši vjerojatno odlučujući korak prema naslovu prvaka, budući da u završnicu prvenstva ulaze s velikih osam bodova prednosti.

Sve zanimljivo na susretu dogodilo se u drugih 45 minuta u kojima su golovi padali kao na “tekućoj traci”. Bestovje je povelo u 50. minuti golom Svibena, no njihova radost bila je kratkog vijeka. Na scenu tada stupa najbolji strijelac lige Petar Milatović koji s dva gola preokreće rezultat na stranu domaće momčadi. Posebno efektan bio je drugi zgoditak kada je s dvadesetak metara efektno pogodio pod gredu vratara Budića.

Delirij na tribina gdje su domaći kibici kratko je trajao, jer već u 61. minuti Sviben svojim drugim golom vraća stvari na početak. Drami tu nije bio kraj, jer u narednih dvanaest minuta gosti golovima Martića i Duvnjaka dolaze do vodstva 4:2. Iako su domaći igrači pokušali u preostalom vremenu na sve načine doći do pogotka kojim bi unijeli nemir u utakmicu, vrlo dobra gostujuća momčad izdržala je sve napade i zasluženo sa svojim navijačima proslavila pobjedu.

1. ŽNL JUG, 22. KOLO
NK POSAVEC – NK BESTOVJE 2:4 (0:0)
STRIJELCI: 0:1 Sviben (50), 1:1 Milatović (53- 11m), 2:1 Milatović (57), 2:2 Sviben (61), 2:3 Martić (66), 2:4 Duvnjak (73)
NK POSAVEC: Zagorac, Jakovljević, A. Breščaković (od 69. Curić), M. Breščaković, Lucin, Lihtar, Milatović, Joveš (od 58. Bencek), Desput, Škrtić (od 70. Musoli), Đurašić. TRENER: Nino Matković
NK BESTOVJE: Budić, Golub, Burnik, Šolčić (od 83. Crnolatac), Bartol, Duvnjak (od 90. Banovec), Šporčić (od 83. Gajger), Galenić, Đurđević, Jedvaj (od 63. Briševac), Sviben (od 63. Martić). TRENER: Slavko Golub