VETERANI NS DUGO SELO: Trijumfi Žabnice i Vrbovca u derbijima i prve pobjede Zeline i Milke Trnine

U 6. kolu VNL NS Dugo Selo koje je bilo odigrano 24. rujna nije bilo nekih većih iznenađenja jer su u pet utakmica slavili domaćini, dok je Žabnica jedina uspjela osvojiti sva tri boda u gostima
veterani strmec

Žabnica nastavlja pobjednički hod i u 6. kolu jer je u derbiju na vrlo teškom gostovanju u Križu ostvarila trijumf protiv Sloge 2:1. Domaćine je u vodstvo doveo Belošević već na početku utakmice u 6. minuti. U čvrstoj utakmici gosti su izjednačili u 49. minuti preko Vrtara, a onda su u maniri blickriga ubrzo i preokrenuli rezultat u svoju korist. Gostujući kapetan Mario Husnjak bio je strijelac u 52. minuti koji je na kraju bio i ključan da sva tri boda završe na kontu Žabnice. S druge strane Sloga koja vrlo teško gubi utakmice na domaćem terenu morala je na kraju priznati premoć gostiju.

U drugom derbiju odigranom u Vrbovcu između Vrbovca i Strmca domaćin je pobijedio rezultatom 3:0. Međutim, gosti iz Bedenice su opet tradicionalno odigrali vrlo dobru utakmicu i dobrano namučili Vrbovčane da dođu do trijumfa. Strmec je prijetio preko brzih kontranapad, a Zdravko Nizek se našao u 3 izgledne prilike u prvom poluvremenu koje nije realizirao jer jednostavno nije imao svoj dan. Iskusni trener Vrbovčana Darko Potočić je mudrom taktičkim izmjenom pokrenuo put prema ostvarivanju pobjede. Naime, u 37. minuti ubacio je u igru Solarića što se pokazao kao ključni moment utakmice. U 38. minuti Arifović je maestralno centrirao s lijeve strane, samo kako on zna, a na prvoj vratnici visoki skok Solarića koji glavom pogađa gostujuću mrežu. Utakmica je bila prelomljena u 62. minuti jer je grešku gostujuće obrane kaznio Ivan Spajić, koji je nanizao tri igrača i potom preciznim udarcem s 10 m matirao Dropučića. Točku na i stavio je svojim pogotkom Ivica Badenić u 67. minuti. Potrebno je napomenuti nesvakidašnju, ali uspješnu trenersku taktiku Potočića koji je Tomislava Posavca šaltao od desnog bočnog, na sva mjesta u momčadi, koji je završetak utakmice dočekao na poziciji lijevog napadača.

Dugo Selo kao vjerna sjena Žabnice melje sve pred sobom i čeka kiks lidera prvenstva da zasjedne na prvo mjesto. Dugoselčani nisu imali problema protiv Rakovčana koji se očito nalaze i dalje u krizi rezultata. Doduše s druge strane gosti tradicionalno gube u srazu s Dugim Selom pa u biti ovaj poraz i nije neko iznenađenje. Prvo poluvrijeme je završilo 6:1 u korist domaćina. Rakovec je ipak u drugom poluvremenu malo došao do zraka i povezao svoje redove, a utakmica je završila rezultatom 8:1. Kod Dugog Sela strijelci su bili: Franjić 2, Vlado Tomičić 2, Krapec 2 te Barišić i Višić, a kod Rakovca Dražen Baček. U igri Dugog Sela istaknuli su se Franjić, Vlado Tomičić i Višić. Dugoselski dvojac u sastavu voditelj Gjani Nuši i trener Tomislav Slišković imaju na raspolaganju zbilja 20-tak kvalitetnih igrača pa im nije problem sastaviti momčad i nastaviti pobjedničku seriju.

Lonja i dalje čvrsto drži treće mjesto koja je slavila visoku pobjedu protiv Dubrave 6:0. Voditelj Lonje Damir Horvatinović uspješno vodi svoju momčad koja je ostvarila i petu pobjedu pa je više nego očito da se Lonjičaki nalaze u vrlo dobroj igračkoj formi. Kod Lonje standardno nosi igru Josip Kralj koji je bio dvostruki strijelac, a po dva puta je mrežu gostiju pogodio i Vrcić, a jednom Delić i Pavlović, koji se također istaknuo svojom igrom. Mogao je rezultat biti i veći za domaćina da je Ićo Pavić realizirao kazneni udarac. S druge strane Dubrava se također nalazi u krizi rezultata, ali na temelju njezinog renome očekuju se bolji rezultatski dani.

Zelina je tek u 6. kolu došla do prve pobjede i to protiv ekipe Rugvica Sava 1976 na krilima Hila Nokaja koji je postigao hat-trick. Za goste u finišu utakmice bio je strijelac Strinavić. Zelinčani su tako prekinuli crnu seriju pa se očekuju i bolji rezultati u narednim kolima i povećanje bodova na njihovom saldu. Rugvičane očekuje konsolidacija redova da se u narednim kolima poboljša opći dojam kvalitete momčadi.

Milka Trnina je također u derbiju začelja zabilježila prvu pobjedu protiv oslabljenog Kloštra koji je doputovao samo s 11 veterana. U prvom poluvremenu domaćini su vodili 3:0, a golove su zabili Slivar, Jelaković i Moćan. Međutim, u drugom poluvremenu utakmica je otišla u dramatičnu neizvjesnost jer je Brezovečki u finišu zabio dva gola i smanjio rezultatsku prednost domaćina. Međutim, dalje od toga gosti iz Ivanić Kloštra nisu mogli više učiniti pa su sva tri boda ostala u Vezišću.

Lista strijelaca nakon 6 kola: 11 Siniša Horvatić (Žabnica), 8 Ivica Franjić (Dugo Selo), 7. Darko Krapec (Dugo Selo) i Josip Kralj (Lonja), 6 Zdravko Nizek (Strmec), 5 Mario Badenić (Vrbovec), Hrvoje Lončarić (Žabnica) i Filip Višić (Dugo Selo), 4 Antonio Arifović (Vrbovec), Igor Delić (Lonja), Mario Husnjak (Žabnica), Dejan Jeličić (Žabnica), Josip Jularić (Dugo Selo), Hil Nokaj (Zelina), Ivan Spajić (Vrbovec), Anto Topalović (Lonja), Ivan Turk (Dubrava), Tomislav Vrabec (Rugvica Sava 1976), Mato Vrcić (Lonja) itd.

Poredak: 1. Žabnica 18, 2. Dugo Selo 15, 3. Lonja 15, 4. Vrbovec 12, 5. Strmec 8, 6. Sloga 7, 7. Milka Trnina 4, 8. Rakovec 4, 9. Zelina 4, 10. Rugvica Sava 1976 3, 11. Dubrava 3, 12. Kloštar 0.