Veterani Dugog Sela na domak jesenske titule!

U derbiju 10. kolu veteranske lige NS Dugo Selo zaslužena pobjeda Dugog Sela protiv Žabnice, a to je isto ostvarila i Sloga u Lonjici, kao i u začelju derbija Kloštar protiv Dubrave. Jesenske kiše i potopljeni tereni bili su glavni uzroci što se nisu odigrale utakmice u Svetom Ivanu Zelini, Rakovcu i Vezišću
002

Derbi kola između Dugog Sela i Žabnice bio je posvećen prerano preminulom 46-godišnjem igraču/veteranu Dugog Sela Draženu Perku, kojem je prije početka utakmice u spomen održana minuta šutnje.

Gosti su bolje otvorili utakmice koji su došli u vodstvo u 9. minuti. Lončarić je centrirao s desne strane, a Vrtar glavom zakucao loptu s 5 metara u domaću mrežu. Potom se Žabnica neočekivano povukla i prepustila inicijativa Dugom Selu koje je jurnulo da što prije izjednači rezultat. U pravoj kanonadi udaraca koji su uputili domaći napadači Barišić, Vlado Tomičić, Višić i drugi, ostao je zapamćen u 14. minuti umjetnički pokušaj Višića koji je uspio s 5 metara pogoditi lijevu vratnicu umjesto prazna gostujuća vrata. Ipak napadačke akcije domaćina isplatile su se u 31. minuti kada je Mesec s lijeve strane ubacio loptu, a Višić s glavom s 8 metara pogodio gostujuću mrežu. Ubrzo potom u 35. minuti Dugo Selo dolazi do preokreta rezultata jer je Vlado Tomičić asistirao Višiću koji je s 10 metara i po drugi puta zabio gol. Pitanje pobjednika derbija bilo je riješeno početkom drugog poluvremena u 46. minuti nakon što je Sliškovićev zet Ivica Kosak asistirao Višiću, koji se upisao i treći puta u strijelce i stekao epitet najboljeg igrača utakmice.

Nakon toga je Žabnica preuzela igru i stvarala prilike, a Žganec, Sičaja, Šimek i Belošević nisu iskoristili 100 postotne šanse. U 71. minuti odbijenu loptu na 18 metara pogodio je Mario Tomičić koja je završila u desnom gornjem kutu gostujućeg vratara Medveda. Točku na i domaće pobjede stavio je Rade Milić u 80. minuti koji je realizirao kazneni udarac za konačnih 5:1 za Dugo Selo. Posebnost utakmice bile su oštre i žustre polemike između dva šogora Štefe Bičanića i Ivice Franjića, koje su ipak na kraju završavale na strani čovjeka u crnom.

Ovom pobjedom Dugo Selo je na domak osvajanja jesenskog naslova, iako još ima dvije neodigrane utakmice i to protiv glavnog suparnika Vrbovca i uvijek neugodnog Strmca.

-Pobjeda kolektiva protiv najugodnijeg iznenađenja jesenskog dijela gostiju iz Žabnice protiv kojih smo ušli u utakmicu s respektom, ali i svjesni naših kvaliteta. U pravo vrijeme smo zabijali golove, ali smo isto tako i stvorili šanse koje smo olako promašili. Imali smo rupe u igri, naročito u drugom poluvremenu, ali smo imali sreće jer nas Žabnica nije kaznila. Na kraju smo postigli uvjerljivu pobjedu jer je pala koncentracija gostujućim igračima u samoj završnici. U našim redovima bili su bolji od ostalih: Filip Višić, Vlado Tomičić, Ivica Franjić, Mihael Barišić i Dražen Mesec. Na kraju oko jesenske titule borit ćemo se ipak s glavnim konkurentom Vrbovcem- naglasio je trener Dugog Sela Tomislav Slišković nakon derbija.

Voditelj Žabnice Robert Belina sportski je priznao premoć Dugog Sela.

-Dugo Selo je iskoristilo svoje prilike i zasluženo pobijedilo. U našoj igri je bilo previše oscilacija, a pri tome nismo iskoristili svoje prilike, pa stoga nismo mogli ni više učiniti. Na kraju je rezultat previsok u korist domaćina, ali unatoč tome sve pohvale na igri svim mojim igračima koju su pružali po teškom terenu i po kišovitom vremenu. Bolji od ostalih bili su: Mladen Vrtar, Siniša Horvatić, Hrvoje Lončarić i Ivica Belošević- kazao je Belina.

U Lonjici se razina rijeke Lonje znatno podigla nakon jesenskih kiša i prolivenih veteranskih suza Lonjičana, koje su u derbiju zasluženo pobijedili gosti iz Križa rezultatom 4:1. Lošu igru domaćina u 21. minuti kaznio je Zoran Vorel koji je doveo Slogu u vodstvo. Da se piše loše Lonji potvrdio je Dalibor Žertuš u 30. minuti postigavši zgoditak iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca za goste. Nakon što je Žertuš u 53. minuti povećao vodstvo gostiju na 3:0 bilo je jasno da će Lonja u jesenskom dijelu zabilježiti prvi poraz na domaćem terenu. Iako je Igor Delić u 57. minuti smanjio rezultat, Žertuš je svojim trećim pogotkom u 66. minuti odnio sva tri boda u Križ. Uz povećanu razinu rijeke Lonje, velika je glavobolja i kod trenera Damira Horvatinovića, koji si postavlja pitanje zašto su glavni igrači Lonje zakazali u derbiju protiv Sloge?

-U derbiju protiv Lonje zasluženo smo ostvarili pobjedu koja je ostvarena na krilima našeg najboljeg strijelca Dalibora Žertuša. Bolje smo se snašli na teškom klizavom terenu i iskoristili svoje šanse iz brzih kontranapada, za razliku od prethodne utakmice kada su naši napadači promašivali 100 postotne prilike protiv Vrbovca. Kod Sloge su se svojom igrom istaknuli: Dalibor Žertuš, Robert Bolešić i Denis Vitez- nakon pobjede u Lonjici izjavio je voditelj Sloge Ivica Vukelić.

U derbiju začelja veterani iz Ivanić Kloštra su napokon zabilježili prvu pobjedu i to protiv Dubrave 3:2, ali su i dalje zadržali status fenjeraša. Prvo ime susreta bio je trostruki strijelac Branko Brezovečki koji je tresao suparničku mrežu u 11., 22. i 49. minuti. Dubrava se nakon toga probudila i zgodicima Ivana Turka u 58. minuti i Matije Šinogla u 68. minuti samo uspjela ublažiti poraz.

Utakmice između Zeline i Vrbovca, Milke Trnine i Rugvice Save 1976 te Rakovca i Strmca bile su odgođene.

Strijelci poslije odigranog 9. kola: 11 Siniša Horvatić (Žabnica), 10, Hil Nokaj (Zelina), 8 Ivica Franjić (Dugo Selo). Zdravko Nizek (Strmec) i Matija Šinogl (Dubrava), 7 Antonio Arifović (Vrbovec), Josip Kralj (Lonja), Darko Krapec (Dugo Selo), Željko Radotović (Rakovec), Filip Višić (NK Dugo Selo), Mato Vrcić (Lonja), Ivan Turk (Dubrava) i Dalibor Žertuš (Sloga), 6 Mario Badenić (Vrbovec), Tomislav Pajsar (Vrbovec) i Ivan Spajić (Vrbovec), 5 Branko Brezovečki (Kloštar), Hrvoje Lončarić (Žabnica) i Tin Vitez (Milka Trnina), 4 Igor Delić (Lonja), Davor Ferberuš (Dubrava), Mario Husnjak (Žabnica), Dejan Jeličić (Žabnica), Josip Jularić (Dugo Selo), Darko Krapec (Dugo Selo), Damir Mahnet (Strmec), Hrvoje Šarić (Dugo Selo), Anto Topalović (Lonja), Tomislav Vrabec (Rugvica Sava 1976) itd.

Poredak: 1. Dugo Selo 24, 2. Lonja 21, 3. Vrbovec 19, 4. Žabnica 19, 5. Sloga 14, 6. Strmec 14, 7. Zelina 11, 8. Dubrava 9, 9. Rakovec 7, 10. Milka Trnina 4, 11. Rugvica Sava 1976 3, 12. Kloštar 3.