Talijan Ganeshamoorthy postavio svjetski rekord

Velimir Šandor ostao na korak do medalje, na Paraolimpijskim igrama u Parizu zauzeo je četvrto mjesto

Najbolji hitac iznosio je 18,03
Župan Kožić primio bacača diska Velimira Šandora, osvajača srebrne medalje na POI u Tokiju Goran Stanzl/PIXSELL

Hrvatski paraolimpijac Velimir Šandor osvojio je četvrto mjesto u bacanju diska u kategoriji F52 na Paraolimpijskim igrama u Parizu.Nakon bronce u Rio de Janeiru i srebra u Tokiju, 38-godišnji Šandor u Parizu je ostao na korak do medalje.

Talijan Rigivan Ganeshamoorthy hicem od 27.06 metara postavio je novi svjetski rekord osvojivši zlatno odličje. Drugi je bio Aigars Apinis s 20.62, dok je treći bio Rocha s 19.48.

Velimir nije uspio biti na granici od 20 metara, njegov najbolji rezultat iznosio je 18.03 što je bilo dovoljno za četvrto mjesto.

-Da mi je netko ponudio četvrto mjesto prije natjecanja prihvatio bih ga objeručke. Nisam na svojoj razini, nisam dao najbolje od sebe, imao sam i virozu. Ako netko misli da sam podbacio, onda je podbacilo i šest njih koji su iza mene. U jednoj godini sam bio drugi na svjetskom prvenstvu i četvrti na paraolimpijskim igrama što zaslužuje poštovanje- kazao je Šandor.