Hrvatska se ima pravo nadati

Velika pobjeda Hrvatske na startu olimpijskih kvalifikacija

Hrvatski košarkaši ostavili su Dončića i društvo na -16
Pirej: Kvalifikacijski košarkaški turnir za Olimpijske igre u Parizu, Slovenija – Hrvatska Klodian Lato/EUROKINISSI/PIXSELL/PIXSELL

Uvjerljivom 108-92 pobjedom protiv Slovenije, košarkaši Hrvatske otvorili su u Pireju kvalifikacije za Olimpijske igre. Izabranici Josipa Sesara odigrali su sjajnu utakmicu i ostvarili veliku pobjedu. Bio je to senzacionalan nastup naših košarkaša koji su sjajno otvorili utakmicu i od prve do posljednje minute “mljeli” Sloveniju predvođenu Lukom Dončićem.

Malo tko je mogao zamisliti nešto ovakvo na startu turnira, no Josip Sesar i njegovi suradnici sjajno su pripremili svojih 12 jurišnika koji su odigrali utakmicu iz snova. Otvaranje utakmice dalo nam je za pravo da se možemo nadati čudu, no kako je vrijeme odmicalo Hrvatska je bila sve bolja i razigranija. Na odmoru je bilo +13 za našu vrstu (54:41). Iako je Slovenija u nastavak ušla s 5:0, bilo je to sve od Dončića i društva, jer Hrvatska se vratila na svoju radnu temperaturu i do polovice treće četvrtine otišla na +20 (73:53).

Bio je to zapravo kraj svih slovenskih nadanja da mogu preokrenuti razigranu i goropadnu Hrvatsku, koja je napokon pokazala svoje pravo lice. Usporedbe radi, prošle godine u ovo vrijeme Hrvatska je igrala pretkvalifikacije za Europsko prvenstvo, da bi kraj ljeta naši reprezentativci završili osvajanjem turnira u Turskoj koji im je donio šansu da u Pireju pokušaju izboriti Olimpijske igre u Parizu.

Dario Šarić je odigrao maestralnu utakmicu ostvarivši triple double učinak od 19 poena, deset skokova i deset asista, Goran Filipović je ubacio 21 poen, a Ivica Zubac 18 uz osam skokova.

Pred Hrvatskom je sutra od 16,30 utakmica protiv Novog Zelanda.