U nastavku do pobjede

Uvjerljiva pobjeda goričkih košarkaša kod Mladosti

Peta pobjeda za sami vrh ligaškog poretka
MLADOST-GORICA-50 KK Gorica

Odličnom igrom u drugom poluvremenu košarkaši Gorice u Cedevitinom košarkaškom domu nadigrali su mladu ekipu Mladosti rezultatom 82:63 i sada s optimizmom gledaju prema samom vrhu tablice.

Nakon sedam odigranih kola Goričani imaju pet pobjeda i dva poraza što ih je trenutno smjestilo na četvrtu poziciju iza trolista Kvarner 2010, Zagreb i Vrijednosnice Osijek koji imaju skor 6:1.

-Čestitam mojim igračima na još jednoj pobjedi. Dobro smo ušli u utakmicu, ali onda nam se u drugoj četvrtini dogodila mala kriza i ekipa Mladosti dolazi do vodstva. Na poluvremenu smo se dogovorili da podignemo agresivnost i energiju u obrani i iz toga su došli lagani poeni u napadu. Igrali smo nesebično i imali 28 asistencija kao ekipa- kazao je nakon utakmice mladi trener Gorice Miron Češkić.

Goričane je danas predvodio Kristijan Šutalo s učinkom od 23 poena i 17 skokova. Njemu uz bok bio je Jure Gunjina s 22 poena, 7 skokova i 5 asistencija. Svestrani Vito Porobić se zaustavio na 15 poena, 6 skokova i 6 asistencija. Kod Mladosti su najefikasniji bili Luka Anzulović s 14 poena i Ivan Bogdanović s 12 ubačaja.