Branitelj naslova bez milosti

Uvjerljiv poraz Sesveta od Flensburga

Tri četvrtine susreta Sesvećani su se dobro držali, ali protiv jedne od najboljih ekipa Bundeslige jednostavno nisu mogli u istom ritmu izdržati svih 60 minuta
Zagreb: Utakmica rukometnog prvenstva Hrvatske,  RK Zagreb – RK Sesvete Matija Habljak/PIXSELL

Rukometaši Sesveta uvjerljivo su poraženi do Flensburga 42:25 u prvom kolu Skupine G EHF Europske lige. Tri četvrtine susreta Sesvećani su se dobro držali, ali protiv jedne od najboljih ekipa Bundeslige jednostavno nisu mogli u istom ritmu izdržati svih 60 minuta.

Sesvećani su se inače dobro držali negdje do 43. minute kada je rezultat bio 29:23. Onda je uslijedio pad, posebno nemoć u napadu i domaćin je nevjerojatnim nizom od 11:1 pobjegao na nedostižnu prednost.

August Baskar Pedersen (10) i Aksel Horgen (8) zabili su 18 od 42 pogotka, a kada tome dodamo i sjajnog kružnog napadača Lukasa Joergensena sa sedam pogodaka, jasno je zašto je prošlogodišnji pobjednik Europske lige na kraju slavio sa 17 razlike. Po pet pogodaka za Sesvete dali su Patrik Hršak i Davor Gavrić.