Podbačaj Vatrenih

Španjolska razbila Hrvatsku na otvaranju Europskog prvenstva

Furija je u svim segmentima bila bolja i potpuno je nadigrala Vatrene
Berlin: Susret Španjolske i Hrvatske u 1. kolu skupine B na Europskom prvenstvu Luka Stanzl/PIXSELL

Hrvatska nogometna reprezentacija doživjela je težak 3:0 poraz od Španjolske na otvaranju Europskog prvenstva u Njemačkoj. Furija je u svim segmentima bila bolja i potpuno nadigrala Vatrene, koji su odigrali jednu od lošijih partija na otvaranjima velikih natjecanja. Već nakon prvih 45. minuta igre Španjolci su imali velikih 3:0 nakon golova Morate, Ruiza i Carvajala.

Španjolska je povela u 29. minuti nakon što je Fabian Ruiz s centra odigrao loptu u prostor za Moratu koji se sjurio prema hrvatskim vratima te s 15 metara matirao Livakovića, koji je ponovno kapitulirao u 32. nakon što je Ruiz neobranjivo pogodio s 14 metara. Na 3:0 u drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela strijelac je bio Carvajal koji je iz blizine poslao loptu iza leđa Livakovića.

Najbliže pogotku Vatreni su došli u 80. minuti, no vratar Španjolske Simon obranio je jedanaesterac Petkoviću, koji je odbijanac pospremio u mrežu, no oglasio se VAR koji je procijenio kako je Perišić prerano utrčao u šesnaesterac.