Napokon pravo lice

Sjajnom igrom rukometaši svladali Njemačku

Stare mušterije koje nemaju lijeka za nas
Croatia vs GermanySasa Pahic Szabo / kolektiff

Nakon dva blijeda izdanja i polovičnog učinka, pred rukometašima Hrvatske u trećem kolu olimpijskog turnira bio je najteži izazov – reprezentacija Njemačke, koja je nakon dvije odigrane utakmice ostavila najbolji učinak u našoj skupini. To kao da je bio motiv za naše reprezentativce koji su u najboljoj utakmici odigranoj u Parizu slavili s 31:26 učinivši dobar korak prema četvrtfinalu.

Napokon smo dočekali pravo lice hrvatskih rukometaša koji su odigrali onako kako znaju – muški i udarnički. Od samog početka bio je to pobjednički gard. Poveli smo 3:1, no zahvaljujući promašajima hrvatskih rukometaša i obrana Wolfa Njemačka se vraća (5:5), no ne zadugo jer serijom 5:2 Hrvatska sredinom prvog dijela ima +3 (10:7). U tom ritmu izabranici Dagura Sigurdssona su izdržali do odlaska na odmor na koji odlaze s dva gola viška (15:13). Trebala je ta prednost biti i izraženija, jer u prvih 30 minuta promašili smo šest čistih prilika.

Nastavak susreta nije donio previše promjena u našoj igri, koja je djelovala sve moćnije, a dodatan stimulans davao je vratar Dominik Kuzmanović koji je susret završio s 12 obrana. Do 40. minute prednost je narasla na +5 (20:15), a nedugo zatim bilo je i 26:20. Pametnom igrom u preostalom vremenu naši su rukometaši sačuvali prednost i zabilježili važnu pobjedu uoči posljednja dva susreta grupne faze.

Sjajan napadački učinak imao je Ivan Martinović koji je postigao 9 zgoditaka, kapetan Domagoj Duvnjak odigrao je kapetanski i s pet postignutih golova pokazao kako u svići još uvijek ima ulja. Po pet zgoditaka postigli su još Luka Cindrić i Mario Šoštarić, dok mu je kolega sa suprotne strane Lovro Mihić postigao četiri gola.