Siniša Oreščanin krenuo bodom na klupi Gorice

Na otvaranju proljetnog dijela prvenstva Gorica je u Puli kod Istre 1961 osvojila bod odigravši 1:1
Pula: Istra i Gorica sastali se u zaostalom 14. kolu HT Prve lige Srecko Niketic/PIXSELL

Utakmicom između Istre 1961 i HNK Gorici na Aldo Drosini otvoren je nastavak prvenstva u 1. HNL. Poslije prvih ovogodišnjih 90. minuta oba su sastava osvojila po bod, odigravši 1:1.

Nakon što su u prvom dijelu mreže mirovale nastavak je donio pogotke. Poveli su domaćini u 57. minuti zgoditkom Mateja Vuka, koji je popratio akciju Fuentesa i nakon obrane vratara Banića, koji je zamijenio ozlijeđenog kapetana Kahlinu, pospremio loptu u nebranjenu mrežu.

Istra je imala vodstvo do 68. minute u kojoj je stvari na početak vratio Aleksandar Jovičić nakon asistencije Marijana Čabraje. Preuzela je Gorica nakon toga inicijativu, a najbliže pogotku bila je nakon udaraca Dvornekovića i Mudrinskog, čiji su udarca prošli uz okvir domaćih vrata.

Osvojenim bodom, Gorica je došla do 30-tog ovogodišnjeg boda, ostavši na trećem mjestu iza Dinama i Osijeka.