Velika pobjeda

Rukometaši Zagreba u Areni Zagreb srušili europskog doprvaka

Hrvatski prvak sjajnom predstavom srušio Aalborg, koji je u Zagrebu ostao na -8
Zagreb: Slavlje rukometaša Zagreba nakon pobjede nad Aalbogom Sanjin Strukic/PIXSELL

U Poljskoj su potonuli u završnici i doživjeli uvjerljivi poraz, no protiv europskog doprvaka Aalborga, rukometaši Zagreba pokazali su svoje pravo lice. Od prve do posljednje minute Zagrebaši su igrali kao u transu, a sve je polazilo od granitne obrane na čelu sa sjajnim Matejem Mandićem koji je imao 12 obrana. Na isteku šezdesete minute semafor je pokazivao uvjerljivih 31:23 za prvu europsku pobjedu ove sezone.

Igrači trenera Andrije Nikolića sjajno su otvorili utakmicu i poveli 5:2, a nedugo zatim na semaforu je svijetlilo 7:3. Stečenu prednost domaći rukometaši su održali do odlaska na odmor (13:9).

Pokušali su Danci na sve načine u nastavku susreta preokrenuti rezultat, no najbliže čemu su došli bilo je -3. Konačan mat Zagrebaši su zadali od 48. do 51. minute napravio kada su serijom 4:0 otišli na nedostižnih +7 (25:18).

Zagreb su do pobjede predvodili Luka Lovre Klarica i Filip Glavaš s po sedam golova, Timur Dibirov je dodao šest golova, dok je Matej Mandić imao 12 obrana.