Sesvećani se predstavili u dobrom svjetlu

Rukometaši Sesveta u ispunjenoj dvorani u Jelkovcu poraženi od Tatabánye

U sljedećem kolu Sesvećani gostuju u Karvini
461853515_18457068331054419_6972049709412937397_n MRK Sesvete

Rukometaši Sesveta poraženi su od Tatabánye 27:31, u susretu 2. kola, Skupine G, EHF Europske lige. To je bio drugi nastup Sesvećana u tom natjecanju i drugi poraz.

U sjajnoj atmosferi do vrha ispunjene i lijepo preuređene dvorane Jelkovec, Sesvete su pomalo nervozno i rastrgano počele susret. I relativno lako su dopustili mađarskom klubu da povede 1:3. U 9. minuti stigli su domaći na samo pogodak zaostatka i činilo se da su uhvatili priključak (4:5). Onda je na scenu stupio gostujući vratar Laszlo Bartucz s nekoliko sjajnih obrana i otvorio put Tatabanyi da napravi seriju od 0:3, odnosno pobjegne na plus četiri (4:8).

Naravno da je klupa Sesveta morala reagirati pa je Igor Vori pozvao minutu predaha. Na žalost, nije im mnogo pomogla jer su Mađari uskoro bili na pet razlike, i prijetila je opasnost da potpuno prelome susret. Srećom po Sesvećane, tako nije mislio Davor Gavrić koji je bio sjajno raspoložen i od 14 pogodaka domaćina u prvom dijelu zabio je čak osam. Sesvećani su se vratili na minus tri u 22. minuti i to uspjeli održati do kraja. Budući da je mađarski vratar imao 10, a domaći pet obrana, bio je zapravo dobar rezultat (14:17). Sesvete su bile na 54, a Tatabanya na 68 posto realizacije.

S dvije obrane Nikole Kahline i tri pogotka za redom, Sesvećani su odmah na početku drugog poluvremena stigli do izjednačenja 17:17 i probudili nadu da bi možda mogli do dobrog rezultata. Ali na žalost, stvarnost je bila drugačija. S nekoliko pogrešaka domaći su otvorili put Tatabanyi do nove velike prednosti i riješenog pitanja pobjednika. Naime, punih 12 minuta domaći nisu postigli pogodak, a gosti su za to vrijeme zabili čak osam i sve je bilo odlučeno u 43. minuti. U završnih 15-ak minuta Sesvećani su to uspjeli prepoloviti, ali poraz nisu mogli izbjeći. Završilo je 27:31. Laszlo Bartucz je s 19 obrana bio jedan od junaka mađarskog kluba. Drugi je naš Mateo Maraš koji je odigrao sjajnih 60 minuta i u obrani i u napadu i postigao devet pogodaka. Kod Sesveta po pet obrana vratara, prvi strijelac Davor Gavrić s 11 pogodaka.

U sljedećem kolu Sesvećani gostuju u Karvini.