-11 u Kutiji šibica

Rukometaši Gorice”ulovili” Zagreb na spavanju u prvom dijelu, iznenađenje na kraju izostalo

Iako su nakon prvih trideset minuta imali gol prednosti, Goričani su na kraju poraženi s uvjerljivih 35:24
Susret Zagreba i Gorice u 10. kolu Paket24 Premijer lige Davor Puklavec/PIXSELL

Pred rukometašima Gorice bilo je najlakše gostovanje u Paket24 Premijer ligi. U 10. kolu gostovali su u Kutiji šibica kod Zagreba, koji je dva dana ranije odigrao fantastičnu utakmicu protiv Kielcea u Ligi prvaka. Upravo ubog toga, Zagreb je protiv Gorice nastojao sačuvati neke od svojih udarnih snaga. Tako su poštedu dobili Matej Mandić, Ivan Čupić i Patryk Walczak.

Dvadesetak minuta držali su Zagrebaši utakmicu pod kontrolom. I vodili. Doduše, bila je to skromna razlika od pogotka ili dva. Gorica je strpljivo čekala svoj prigodu. I onda nizom od četiri pogotka u završnici preuzela vodstvo. U 25. minuti imali su igrači trenera Tomislava Mesarova +3 (12:15). Do predaha je Zagreb sve to spustio na -1 (16:17).

U drugom dijelu do izražaja je došla dobro poznata obrana hrvatskog prvaka. Goričani jednostavno nisu mogli doći do njihovih vrata. Ukupno su u drugih 30. minuta gorički igrači postigli tek sedam pogodaka, a Zagrebaši su za to vrijeme napunili njihovu mrežu s 19 i ostvarili još jednu uvjerljivu pobjedu 35:24.

Ukupno 11 obrana imali su Ante Grbavac (7) i Aljaž Panjtar (4). Najbolji strijelac Zagreba bio je Luka Lovre Klarica sa sedam pogodaka, dok je pet dao Filip Glavaš. Kod Gorice četvorica igrača s po četiri pogotka – Jakov Dujić, Ivan Laljek, Juro Čakarić i Matej Svržnjak.