Opravdana uloga favorita

Rukometaši Gorice u četvrtfinalu Kupa. +6 protiv riječkog Zameta

DSC_8934

Kao uvod u drugi dio rukometne sezone u nas, osim otvaranja Paket24 Premijer lige – Lige za prvaka koje su imali Zagreb i Bjelin Spačva Vinkovci, u subotu su odigrana i četiri susreta osmine finala hrvatskog Kupa. U jednom od njih rukometaši Gorice gostovali su u Rijeci kod vodeće ekipe 1. HRL-Jug, Zameta.

Goričani su opravdali ulogu favorita te su pobjedom 34:28 izborili prolazak među osam najboljih, čime su ponovili prošlogodišnji rezultat. Igrači trenera Tomislava Mesarova bili su u vodstvu od prve do posljednje minute nedopustivši domaćina da ugroze njihovu pobjedu. Već u prvom dijelu gorički su rukometaši imali +7 (10:17), da bi u nastavku susreta ta prednost narasla do najvećih +8.

Prvi strijelac Gorice s 10 zgoditaka iz 11 pokušaja bio je Hrvoje Ceković, kojem je uz bok bio Jakov Dujić koji je postigao sedam zgoditaka. Vratar Marin Sorić imao je 11 obrana.

Uz Goricu prolazak u četvrtfinale izborio je Nexe pobjedom u Kutini protiv Moslavine 40:26, Osijek je s 28:23 bio bolji od Dubrave, Poreč je s 30:22 svladao Rudar, dok su Sesvete u gostima kod Rovinja slavile 37:26. U preostale tri utakmice koje su na rasporedu 14. veljače igraju; Varaždin 1930-Zagreb, Opuzen-Trogir i Čakovec-Bjelin Spačva.