Nove medalje iz Lime

Roko Farkaš juniorski prvak svijeta u skoku u dalj, Mia Wild svjetska juniorska viceprvakinja na 100 metara prepone

Hrvatska je na ovome prvenstvu osvojila dvije zlatne i jednu srebrnu medalju
roko farkaš Marko Prpić/PIXSELL

Dvije medalje i jedno 4. mjesto rekapitulaciju su nastupa posljednjih hrvatskih natjecatelja četvrtog dana Svjetskog juniorskog prvenstva u glavnom gradu Perua Limi, izvijestio je Hrvatski atletski savez.

Roko Farkaš u kvalifikacijama je najavio da će biti ozbiljan kandidat za zlatnu medalju u finalu skoka u dalj što je jučer potvrdio uvjerljivom pobjedom. Roko je u četvrtoj seriji skočio 8,17 m što je 2 cm dalje od njegovog juniorskog rekorda i osvojio naslov svjetskog juniorskog prvaka. Nažalost, ovaj skok bio je uz nedozvoljeni vjetar te neće biti priznat za novi hrvatski juniorski rekord.

Ovo je ukupno 9. zlatna medalja koju su naši juniori i juniorke osvojili na Svjetskim juniorskim prvenstvima. Srebro je u finalu pripalo Srbinu Luki Boškoviću sa 7,93 m, a bronca Australcu Masonu McGroderu koji je skočio 7,80 m.

U finalnoj utrci na 100 m prepone srebrnu medalju osvojila je Mia Wild istrčavši svoj drugi rezultat karijere 13,15. Bolja od nje bila je samo Jamajčanka Kerrica Hill osvojivši zlatnu medalju s 12,99, dok je broncu osvojila Australka Delta Amidzovski s 13,24.

Vrlo blizu medalje u finalu bacanja koplja bila je Vita Barbić osvojivši 4. mjesto s hicem od 53,54 m, a za medalju joj je nedostajalo 47 cm. Zlato je uvjerljivo osvojila Kineskinja Ziyi Yan s hicem od 63,05 m, srebro je pripalo Pin-Hsun Chu iz Kinsekog Taipeia s 54,28 m, a bronca Amerikanki Evelyn Bliss s 54,01 m.

Konačna bilanca naših medalja na ovome prvenstvu su tri osvojene medalje i to dvije zlatne (Jana Koščak i Roko Farkaš) i jedna srebrna (Mia Wild).