Pobjeda za povratak na drugo mjesto

Rijeka uvjerljivom pobjedom zaključila jesen

S 3-0 na svojoj su Rujevici, Riječani su svladali Rudeš
Rijeka: Utakmica HNK Rijeka – NK Rudes Goran Kovacic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke uvjerljivom su pobjedom zaključili prvi dio sezone. S 3-0 na svojoj su Rujevici svladali Rudeš u dvoboju 19. kola SuperSport HNL-a.

Najbolji igrač susreta bio je Franjo Ivanović koji je postigao uvodna dva gola na susretu, mrežu Rudeša je pogađao u 14. i 62. minuti. Sve je zaokružio Marko Pjaca golom u 74. minuti za konačnih 3-0.

Od samog početka Rijeka je krenula silovito prema vratima Rudeša, a prva velika prilika dogodila se u 10. minuti. Tada je goste spasio okvir vrata kojeg je pogodio Fruk. Samo četiri minute kasnije Rijeka je povela, Fruk je asistirao, a Ivanović je kraj neodlučne suparničke obrane zabio za 1-0. Nastavila je potom Rijeka napadati, a iz situacije u situaciju isticao je vratar Rudeša Marković. Prvu veliku šansu gosti su imali u 38. minuti kada je dobro pucao Topić, ali je Labrović spriječio izjednačenje.

Krajem prvog dijela zbog ozljede je travnjak morao napustiti vratar Rudeša Marković, a Rijeka je vodstvo povećala u 62. minute. Opet je po Rudeš koban bio Franjo Ivanović koji je pogodio za 2-0. U 74. minuti domaći sastav je postigao i treći pogodak, Marko Pjaca je postavio konačnih 3-0 za veselu subotnju večer na Rujevici.

Privremeno je Rijeka opet preskočila Dinamo te je došla na drugo mjesto ljestvice. Ima pet bodova manje od vodećeg Hajduka. Rudeš na zimsku stanku ide bez ligaške pobjede. Upisao je samo četiri remija i čak 15 poraza te je uvjerljivo posljednji na ljestvici.