Riječani kolo vode

Rijeka opravdala ulogu favorita; slavljem kod Rudeša do trona

Za tri boda su najzaslužniji bili strijelci Niko Janković u 12. i Franjo Ivanović u 79. minuti
Zagreb: NK Rudeš i HNK Rijeka u 10. kolu Prve HNL Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke ostvarili su novu prvenstvenu pobjedu, nakon što su 10. kolu SuperSport HNL-a na gostovanju u Zagrebu svladali Rudeš 2-1. Ovom pobjedom Rijeka je, barem privremeno, skočila na prvo mjesto ljestvice, a za tri boda su najzaslužniji bili strijelci Niko Janković u 12. i Franjo Ivanović u 79. minuti. Jedini pogodak za Rudeš dao je Fran Topić u 90. minuti.

Živahno je počela utakmica te su obje momčadi u uvodnim minutama kreirala sjajne prilike. U prvoj minuti novi napadač Rijeke Yansane je imao odličnu situaciju, ali ga je zaustavio vratar Rudeša Kralj. Odmah je na drugoj strani uzvratio Petković, ali i tada je pobjednik bio golman, ovaj put Labrović.

Rijeka je povela nakon ogromne pogreške domaćeg vratara Kralja. Povratna lopta, nimalo zahtjevna, prošla je Kralju pored noge i išla prema domaćim vratima. Kralj je nekako uspio zaustaviti njen put prema mreži, ali ju je samo odbio na nogu Yansanea koji je asistirao Jankoviću, a ovaj lako pogodio za 1-0. Do kraja prvog dijela Rudeš je odigrao ravnopravno i solidno, ali bilo je to premalo za moguće izjednačenje. Obrana Rijeke nije bila na velikim mukama.

Drugo poluvrijeme počelo je pokušajima gostiju, prvo Pjaca pa Janković i Fruk, dok je s druge strane uzvratio dalekometnim pokušajem Srbljinović. Bolja je bila Rijeka sve do kraja utakmice, a pogodak za 2-0 postigao je Ivanović u 76. minuti.

Međutim, zbog zaleđa je gol poništen, ali je isti igrač sve ponovio samo tri minute kasnije, iz slične pozicije je pucao i pogodio te je tada bilo sve regularno, a Rijeka je pobjegla na dva pogotka razlike. Do kraja je Rudeš postigao tek počasni pogodak, Topić je u 90. smanjio na 1-2, ali za nešto više od toga nije bilo vremena.