Prvoligaši sigurni u Kupu

Osijek, Šibenik, HNK Gorica i Slaven Belupo preskočili svoje prepreke u šesnaestini finala SuperSport Hrvatskog nogometnog Kupa
Nogometna utakmica između NK Jadran Poreč i NK Šibenik Srecko Niketic/PIXSELL

Četiri prvoligaša koja su danas odigrala utakmice šesnaestine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa plasirali su se u osminu finala iako su ih njihovi suparnici držali u neizvjesnosti do pred sam kraj dvoboja.

Osijek je u Orahovici svladao domaćeg četvrtoligaša Papuk s 2-0 golovima Jugovića u 32. minuti i Belje koji je potvrdio pobjedu u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Šibenik je do 2-1 pobjede protiv trećeligaša Jadrana iz Poreča stigao preokretom i golom pred sam kraj utakmice. Domaće je u vodstvo doveo Lepinjica u 11. minuti, Marasović je poravnao na 1-1 u 22., da bi pobjedu i prolazak Šibeniku osigurao Delić u 72. minuti.

Još je neizvjesnije bilo u Dubravi gdje je Gorica pobijedila domaćeg drugoligaša s 3-2 pogotkom u sudačkoj nadoknadi. Produžetak se zato igrao u Solinu gdje je Slaven Belupo tek nakon dodatnih 30 minuta slavio protiv domaćeg drugoligaša s 2-1. Koprivničane je u prednost doveo Žuljević u 23. minuti, ali je Nimely golom u 89. minuti poslao susret u produžetak. Veteran Krstanović je golom u 100. minuti ipak odveo Slaven među 16.

Neizvjesnosti nije bilo samo u susretu Mladosti iz Ždralova i Oriolika u kojem je domaći trećeligaš sa 6-0 nadvisio gostujućeg četvrtoligaša.