To niste očekivali

Prosvjetari najavili daljnje sindikalne aktivnosti, prijete s pet štrajkova u sljedeća tri tjedna

Danas će poslati zahtjev za novi postupak mirenja
Zagreb: Sindikati školstva i obrazovanja održali konferenciju za medije Marko Lukunić/PIXSELL

Sindikati koji su prošle srijede organizirali štrajk u školama i na fakultetima, najavili su daljnje poteze.

Nezavisni sindikat zaposlenih u srednjim školama Hrvatske, Nezavisni sindikat znanosti i visokog obrazovanja te Školski sindikat Preporod objavio je danas daljnje sindikalne aktivnosti u obrazovanju i znanosti, nakon prošlotjednog štrajka upozorenja, prenosi N1.

– Danas šaljemo zahtjev DSV-u za novi postupak mirenja. To možda niste očekivali. Dat ćemo šansu još jednom da za stolom pokušamo nešto dogovoriti, rekao je Zrinko Turalija iz Nezavisnog sindikata zaposlenih u srednjim školama.

– Dobro je da pokrenemo postupak mirenja, da se osiguramo i s pravne strane. Ako postupak mirenja bude brzo gotov, krenut ćemo s akcijama. Akcija će biti štrajk regionalnog cirkularnog tipa, dakle pet štrajkova u sljedeća tri tjedna, rekao je Turalija dodavši da prvi datum ovisi o postupku mirenja.

Aktualno
Hrvatska