Preostalo pet kola do kraja Prvenstva Hrvatske za juniore: Hajduk vodi, slijede Gorica i Dinamo

Nogometaši Hajduka imaju pet bodova prednosti u odnosu na juniore Gorice i Dinama
juniori gnk dinamo Ivo Čagalj/PIXSELL

Pet kola prije kraja PH za juniore nogometaši Hajduka imaju pet bodova prednosti u odnosu na najbližu pratnju, a to su juniori Gorice i Dinama.

Nakon što je Hajduk u velikom derbiju pobijedio Dinamo u Splitu s 3-1, igrači Dinama su još jednom kiksali te su u zaostalom susretu 22. kola odigrali tek 1-1 protiv Lokomotive. Dinamo je poveo ranim pogotkom Čavare u petoj minuti, ali je Krivak izjednačio u 43. minute te se u nastavku susreta rezultat više nije mijenjao.

Svi klubovi sada imaju jednaki broj odigranih utakmica, a na vrhu je Hajduk bez poraza. Skupio je 18 pobjeda i sedam neodlučenih rezultata te ima 61 bod. Po 56 su skupili Gorica i Dinamo, dok Lokomotiva ima 54.

Iduća dva kola mogla bi i definitivno odgovoriti hoće li Hajduk obraniti naslov prvaka i drugi put za redom igrati u Ligi prvaka mladih. Prvo ove subote, u ogledu 26. kola, gostuje kod Gorice u derbi susretu, dok nakon toga u Splitu dočekuje Lokomotivu.