Ivan Martinović sa zvukom sirene za pobjedu

Preokret hrvatskih rukometaša za startnu pobjedu na Olimpijskim igrama

Na startu olimpijskog turnira u rukometu Hrvatska je s 30:29 svladala Japan
Pariz: Olimpijske igre 2024., rukomet, grupna faza natjecanje, grupa A, Hrvatska – Japan Igor Kralj/PIXSELL

Teškom mukom rukometaši Hrvatske na startu rukometnog turnira Olimpijskih igara svladali su s 30:29 Japan. Gotovo 50. minuta izabranici Dagura Sigurdssona bili su u podređenom položaju.

Reprezentacija Japana bila je na pragu velike senzacije. Možda će zvučati pregrubo, no Japanci su nam u prvih pola sata održali predavanje iz rukometne igre. Ništa u tom dijelu igre nije polazilo za rukom našim igračima, koji su imali pet pogodaka zaostatka (18:13). Srećom, nastavak je donio buđenje Hrvatske, koja je uspjela anulirati zaostatak (u dva je navrata bilo i +6 za Japan, op.a) i u završnici doći do iznimno važne pobjede.

Nakon 13:13 u 25. minuti Hrvatska je u 50. opet stigla do egala (24:24), a nedugo zatim golom Marija Šoštarića i povela 25:24. Uslijedila je igra gol za gol, a u takvom odnosu snaga Hrvatska se golom Ivana Martinovića sa zvukom sirene izvukla iz “mrtvih” i upisala pobjedu.

Prvi strijelac naše reprezentacije bio je Mario Šoštarić sa šest golova, Lovro Mihić i Ivan Martinović pridodali su po četiri, dok su po tri postigli Domagoj Duvnjak, Veron Načinović, Marin Šipić i Zvonimir Srna.