Debakl Rijeke u Ljubljani. Armada uzrokovala prekid utakmice

Povijesni debakl Rijeke, Olimpija slavila 5:0

Rijeku uz težak poraz kojim je završila svoje sudjelovanje u eurokupovima ove sezone očekuje i visoka financijska kazna UEFA-e
Ljubljana: Povijesni debakl Rijeke, Olimpija slavila 5:0 Matija Habljak/PIXSELL

Nogometaši Rijeke uvjerljivim porazom oprostili su se od europskih natjecanja za ovu sezonu. Iako su uoči utakmice trener Radomir Đalović i ostala svita najavljivali pobjedu i hrabru utakmicu, Riječani su u Ljubljani poraženi s 5:0, a za potpuni debakl Rijeke pobrinula se Armada koja je uzrokovala polusatni prekid utakmice.

Olimpija je povela nakon samo 83 sekunde igre. Raul Florucz koji je afirmaciju stekao u Jarunu pogodio je za prvo slavlje Zmajčeka. Do odlaska na odmor Thalisson s dva (13. i 45. minuta) te Dino Kojić (35.) osigurali su Ljubljančanima visokih 4:0. Pedro Lucas na samom startu drugog poluvremena postavio je konačni rezultat.

U 60. minuti navijači Rijeke izazvali su prekid. Prvo su bakljama zasuli kazneni prostor u kojem je bio vratar Olimpije Vidovšek, a zatim su počeli bacati baklje i na zapadnu tribinu. To je izazvalo reakciju glavnog suca utakmice, Švicarca Schnydera koji je naredio igračima oba sastava da napuste travnjak dok se ne steknu uvjeti za nastavak. Nakon pola sata u kojima je Armada udaljena sa stadiona utakmica je nastavljena, no igrali oba sastava u preostalih pola sata igrali su tek da se ispuni i ta formalnost.