Širom otvorena vrata Lige za prvaka

Pobjeda goričkih rukometaša u Varaždinu, igrači poslali poruku podrške Zvonimiru Turkalju

Rukometaši Gorice sjajnom igrom došli su do pete ovosezonske pobjede u šest odigranih susreta
WhatsApp Image 2024-10-13 at 16.56.47

Na gostovanju u Varaždinu Goričani su s 31:27 svladali Varaždin 1930. Trener Matej Mišković dobro se pripremio za svoj dojučerašnji klub, a sve što je zamislio njegovi su igrači sproveli u djelo za još jednu pobjedu, kojom su dobrano otvorili vrata Lige za prvaka.

Nakon izjednačenih prvih desetak minuta i provjeravanja raspoloživih snaga, Goričani sredinom poluvremena imaju plus tri (5:8), da bi u 26. minuti semafor pokazivao 8:14. Na odmor igrači trenera Miškovića odlaze s lijepih +5 (11:16).

U nastavku susreta igrači Gorice rutinirano održavaju stečenu prednost koja je varirala od šest do sedam zgoditaka. Najbliže čemu su došli domaći rukometaši bilo je -4 (24:28).

Najučinkovitiji igrač u redovima Gorive bio je Jakov Dujić s 9 zgoditaka, kapetan Hrvoje Ceković dodao je šest. Vratarski tandem – Marin Sorić i Mislav Turčić imao je 11 obrana. Kod domaćina šest golova Ivana Sršena i pet Tina Vrbaneca.