Pobjeda Cibone u Novom Mestu

normal_20200201170308_foto19

Košarkaši Cibone u susretu su 18. kola regionalne ABA lige kao gosti u Novom Mestu svladali su Krku sa 77-69.

Cibona je odlično otvorila utakmicu i već sredinom prve četvrtine stvorila dvoznamenkastu prednost (24-12). Hrvatski je prvak tijekom druge i treće četvrtine mirno kontrolirao rezultat, domaći sastav niti jednom se nije primaknuo na manje od sedam razlike, a u 25. minuti bilo je i najvećih +16 za zagrebački sastav.

No, početkom posljednjih deset minuta Cibona je praktički stala igrati, više nije bilo tečnosti u napadu, dok su igrači Krke pogađali svaki šut te se tri minute prije kraja primakli na samo 68-67. Tada su stvar u svoje ruke uzeli iskusni Novačić i Rozić, Novačić je dva puta poentirao polaganjima, za 72-67, a Rozić je pogodio tricu za 75-69 minutu i pol prije kraja. Kada je Novačić još jednom poentirao za 77-69 na ulasku u posljednju minutu postalo je jasno kako je Cibona ipak ostvarila važnu pobjedu u borbi za izbjegavanje posljednjeg mjesta na ljestvici.
I

van Novačić je s 22 koša predvodio Cibonu, Matic Rebec je dodao 12 poena, dok su kod Krke najefikasniji bili Marko Jošilo s 21 i Luka Lapornik s 15 pogodaka.