Kraj negativnog niza

Osijek prekinuo post i pobijedio Rudeš

Nogometaši Osijeka ostvarili su četvrtu prvenstvenu pobjedu ove sezone
Osijek i Rudeš sastali se u 11. kolu SuperSport HNL-a Borna Jaksic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka ostvarili su četvrtu prvenstvenu pobjedu ove sezone. Na domaćem terenu svladali su Rudeš s 3-0 u 11. kolu SuperSport HNL-a. Time je Osijek prekinuo negativan niz od pet ligaških utakmica bez pobjede. Osijek je nakon pobjede skočio na četvrto mjesto ljestvice, dok je Rudeš i dalje čvrsto posljednji s jednim remijem i čak deset poraza.

Nije dugo trebalo da Osijek zagospodari terenom, a prvu veliku šansu imao je u šestoj minuti, no završnica Miereza bila je prilično loše. Sve je za goste bilo još opasnije u 24. minuti. Pucao je Gržan, a sjajno je reagirao gostujući vratar Marković i spriječio sigurno vodstvo domaćina. U prvom dijelu Rudeš nije napravio baš ništa u igri prema naprijed, ali se organizirano branio. Sve do sudačke nadoknade prvog poluvremena kada je Osijek poveo. Pušić je ubacio, a glavom je prvi domaći strijelac Mierez pogodio za 1-0.

U nastavku su Osječani dodatno smirili intenzitet svojih napada koji ni u prvom dijelu nije bio žestok. Sve je, pak, zaključeno u 80. minuti kada je prvi udarac Fiolića zaustavio odlični gostujući vratar Marković, ali ne i drugi za 2-0.

U posljednjim trenucima susreta konačnih 3-0 postavio je Nejašmić.
Inače, utakmica je bila pod znakom pitanja tijekom subote zbog onečišćenog zraka u Osijeku. Domaći klub je na preporuku gradskih vlasti bio za odgodu, ali je Rudeš bio protiv kao i HNS te je odlučeno da se utakmica odigra.