KVALIFIKACIJE ZA EURO

Olićevi Vatreni srušili autsajdere, Beljo prekinuo muku

Nakon teške bitke u prvom poluvremenu, U21 reprezentativci odradili su dobar posao
Koprivnica: Susret Hrvatske i Andore u kvalifikacijama za Europsko U-21 prvenstvo Photo: Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

U lijepom ozračju, pred fino ispunjenom tribinom koprivničkog stadiona, hrvatska U21 reprezentacija je obavila osnovni zadatak, upisala je tri boda protiv slabašne Andore. Gosti su prepustili inicijativu suparniku i orijentirali se na obranu i u tome su u velikom dijelu susreta bili vrlo uspješni. Presudila je jedna gužva pred golom gostiju, poentirao je Beljo na asistenciju Solde, no sve u svemu bila je to prilično skromna predstava mladih hrvatskih nogometnih nada.

Priču je u 86. minuti zaključio Olićev joker Hodža. Andorci su se u završnici otvorili i ostavili puno prostora kojeg je iskoristio Šotiček, prošao je po lijevoj strani i idealno uposlio Hodžu za konačnih 2:0.

Hrvatska je pobijedila s 2:0 i tako prestigla Grčku na drugom mjestu grupe G. U utorak Hrvatska igra protiv Grčke posljednju utakmicu kvalifikacija za Europsko prvenstvo. To će biti izravan dvoboj koji će odlučiti putnika u dodatne kvalifikacije ili čak izravno na Euro.

Grčka je puno ozbiljniji i opasniji suparnik, i utorak će na istome mjestu izabranicima Ivice Olića uz ovakvu igru biti puno teže stići do željenih bodova, pišu Sportske novosti.