Drugi kvalifikacijski poraz od Portugalaca

Mladi Vatreni u Karlovcu poraženi od Portugala

Do kraja kvalifikacijskog ciklusa pred Hrvatskom su još utakmice protiv Andore i Grčke, s kojom će u izravnom dvoboju izabranici Ivice Olića odlučiti o drugom mjestu, koje bi također moglo voditi na Europsko prvenstvo
Karlovac: Kvalifikacije za Europsko U-21 prvenstvo, Hrvatska – Portugal Luka Stanzl/PIXSELL

Reprezentacija Portugala do 21 godine nanijela je drugi poraz hrvatskim vršnjacima u kvalifikacijama za Europsko prvenstvo. Nakon portugalskih 5:1, mladi su Hrvati u Karlovcu poraženi s 2:0.

Oba pogotka pala su u nastavku, nakon što je u prvom dijelu vratar Nikola Čavlina u dva navrata sjajnim intervencijama spasio Hrvatsku ranijeg primanja pogotka. Portugal je u vodstvo došao u 49. minuti golom Bernarda, do bi pobjedu gostiju u 89. potvrdio Borges.

Ovim porazom Hrvatska je izgubila gotovo sve izglede za prvo mjesto u skupini koje izravno vodi na EP, ostala je na 16 bodova, dok je vodeći Portugal stigao do 21 boda. Do kraja kvalifikacijskog ciklusa pred Hrvatskom su još utakmice protiv Andore i Grčke, s kojom će u izravnom dvoboju izabranici Ivice Olića odlučiti o drugom mjestu, koje bi također moglo voditi na Europsko prvenstvo.