Započelo Europsko atletsko prvenstvo

Leko bez plasmana u finale kugle, Koščak upisala najbolji rezultat ove sezone

Leko je u kvalifikacijama zauzela 22. mjesto, dok je Koščak u sedmoboju završila osma
jana koščak Robert Anić/PIXSELL

Lucija Leko ostala je bez plasmana u finale kugle na Europskom atletskom prvenstvu koje se održava u Rimu.

Hrvatska atletičarka u konkurenciji od 25 natjecatelja, zauzela je 22. mjesto u kvalifikacijama s rezultatom od 15.61 metar.

U Rimu je svoj nastup u sedmoboju odradila i Jana Koščak. U utrci na 100 metara s preponama istrčala je 13.40 i zauzela osmo mjesto, što joj je najbolji rezultat ove sezone.

Koščak još očekuje nastup na 200 metara, vis te kugla, dok prvog dana prvenstva nastupaju još Martin Marković (disk), Sandra Elkasević, Marija Tolj i Lucija Leko (disk), Filip Pravdica i Marko Čeko (skok u dalj), Marino Bloudek (800 metara) te Filip Mihaljević (kugla).