Odlične vijesti iz Perua

Jana Koščak svjetska juniorska prvakinja u sedmoboju

jana koščak Hrvatski olimpijski odbor

Jana Koščak osvojila je zlatnu medalju u sedmoboju na Svjetskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Peruu. Nakon sedam disciplina Koščak je naslov svjetske juniorske prvakinje osigurala sa sveukupno 5807 bodova, druga je Švicarka Lucia Acklin s 5755 bodova, a treća Čehinja Adela Tkačova s 5601 bodom.

Koščak je ovom pobjedom osvojila osmu hrvatsku zlatnu medalju na svjetskim juniorskim prvenstvima.

Od ostalih hrvatskih predstavnika, Vita Barbić izborila je finale bacanja koplja nakon što je u kvalifikacijama zauzela treće mjesto (52,54 metra). Na 400 metara prepone Tina Polić istrčala je 1:03,42 i zauzela 48. mjesto, dok je Eva Barbarić završila na 49. mjestu s rezultatom 1:03,55. Na 1.500 metara trčale su sestre Tea i Lea Marodi – Tea je zauzela 28. mjesto s rezultatom 4:29,08, dok je Lea istrčala 4:32,56 i osvojila 33. mjesto. Na 400 metara nastupio je Dominik Jezernik koji utrku nije završio zbog ozljede.