Efikasna utakmica

Jakov Dujić vukao Goricu u Našicama. Nexe opravdalo ulogu favorita

Rukometaši Gorice zadavali su dosta problema favoriziranom domaćinu u prvom dijelu igrom sedam na šest
DSC_7473-scaled RK Nexe

Na gostovanju u Našicama kod favoriziranog Nexea, rukometaši Gorice doživjeli su prvi ovosezonski poraz. Bila je to odlična utakmica do ovog kola dva neporažena sastava u kojoj je postignuto 70 zgoditaka. Uspješniji su na kraju bili domaći rukometaši koji su slavili s 39:31.

Rukometaši Gorice zadavali su dosta problema favoriziranom domaćinu u prvom dijelu igrom sedam na šest. I premda je domaćin stalno vodio, četiri razlike bila je najveća prednost. Poluvrijeme je tako završeno s plus dva za sastav iz Našica, 20:18.

Sjajni Jakov Dujić vukao je goste još desetak minuta u nastavku. Kako nije bilo prave pomoći, Nexe je u samo sedam minuta, od 36. do 43. prelomilo susret serijom od pet pogodaka za redom i pobjeglo na golemih sedam razlike. Širina domaće klupe bila je presudna u završnici susreta gdje se igralo praktički bez obrana. Uz 15 obrana vratara Nexa (Mihailo Radovanović 7, Moreno Car 7) po pet pogodaka dali su Manuel Štrlek, Aleksandar Cenić i Luka Moslavac. Goste je pak predvodio Jakov Dujić s devet pogodaka. Pet je dodao Hrvoje Ceković.