Ivan Kvesić i Ema Sgardelli prvaci Mediterana, Nikolina Golomboš osvojila brončanu medalju

Hrvatski reprezentativci osvojili su tri medalje na 31. prvenstvu Mediterana u karateu, koje se održalo u španjolskom gradu Guadalajari.
Ivan Kvesić slavio je u teškoj kategoriji (+84 kg), ostvarivši sve četiri pobjede i to bez izgubljenog boda. Bio je bolji od Cipranina Demetriusa Demetriadesa 5-0, Talijana Mattea Avanzinija 1-0 i Španjolca Samuela Caniza Hurtada s 3-0, a u finalu je nadvisio i Crnogorca Nemanju Jovovića čak sa 6-0.
Isti pothvat uspio je i Emi Sgardelli (-50 kg). Nakon što je svladala Francuskinju Tiphaine Bonnarde s 3-2, dalje je sve išlo znatno lakše. Pobijedila je Španjolku Jebari Insaf Bentamu-Serroukh 4-0, Albulenu Gervallu s Kosova 7-4, te u finalu Talijanku Erminiu Perfetto 4-1.
Osim zlata Kvesića i Sgardelli, u seniorskoj konkurenciji Nikolina Golomboš (+68 kg) stigla je do brončanog odličja, prenosi HRT.
Stipe Barić i Daniela Topić u parakarateu, u kategoriji K22 za sportaše s intelektualnim poteškoćama osvojili su zlato.
U Guadalajari je sudjelovalo ukupno 582 karatista iz 16 zemalja. Najuspješnija je bila selekcija domaćina.