Minimalna pobjeda

Hrvatski vaterpolisti osigurali četvrtfinale olimpijskog turnira

Barakude u napetoj završnici do pobjede nad Grčkom
Susret Hrvatske i Italije u finalu Svjetskog prvenstva u vaterpolu David Damnjanovic/PIXSELL

Hrvatska vaterpolska reprezentacija u četvrtom kolu olimpijskog turnira s 14:13 svladala je Grčku čime je osigurala plasman u četvrtfinale.

Hrvatska je bolje ušla u susret, povela je 3-1, da bi Grci odgovorili 4:0 serijom za vodstvo 5:3. Početkom treće četvrtine Barakude vraćaju susret u egal (5:5), a potom u završnici odlaze do vodstva 11-9. Grčka se još jednom vraća i izjednačava na 12:12, da bi Hrvatska s dva gola Konstantina Harkova povela 14-12 dvije minute prije kraja. Iako su Grci imali posljednji napad na utakmici kojim su mogli doći do izjednačenja, izgubili su loptu, što je bio znak za veliko slavlje naših vaterpolista.

Hrvatsku su do pobjede predvodili Konstantin Harkov s četiri i Jerko Marinić Kragić te Loren Fatović s po tri gola, dok je Toni Popadić imao devet obrana.