HNK Gorica u Koprivnici u pet minuta prosula sve

Preokret Slaven Belupa u završnici za 2-1 protiv Gorice
Koprivnica: Slaven Belupo i Gorica odigrali utakmicu 6. kola Prve HNL Damir Spehar/PIXSELL

U prvom dvoboju 6. kola SuperSport HNL nogometaši Slaven Belupa pobijedili su Goricu na domaćem terenu 2-1 premda su gosti vodili sve do 79. minute. Raspopović je bio strijelac za Goričane koji su bili bolji te čuvali minimalnu prednost sve do 79. minute. No, tada se dogodio preokret, a za Slaven Belupo su pogađali Ante Crnac i Marko Žuljević čime je klub iz Koprivnice potvrdio drugo mjesto na ljestvici.

Gorica je povela u prvom pravom napadu, u četvrtoj minuti domaću mrežu zatresao je Momčilo Raspopović koji je pogodio iz voleja nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Gosti na tome nisu stali te su dominirali u nastavku prvog poluvremena. Odmah nakon pogotka dva puta je vrlo opasno prijetio Fruk, a kasnije je i Cruz zaposlio domaćeg vratara. Vremenom se domaćin oslobodio pritiska, no Slaven Belupo je definitivno u uvodu izgledao ispod razine većeg dijela utakmica ove sezone. Tek je pred kraj prvog dijela nešto ozbiljnije pokušao Kvržić.

U nastavku je opet Gorica bila konkretnija i opasnija u napadačkom dijelu igre, a najbolju šansu imao je Suk, u 58. minuti, ali je pogodio domaći okvir vrata. Nakon toga se počeo buditi i Slaven Belupo. Polako je stezao obruč oko suparnika, a potpuni preokret dogodio se u završnici. U 79. minuti je na 1-1 izjednačio Ante Crnac koji se najbolje snašao u gužvi nakon slabe reakcije gostujućeg vratara. U 83. minuti Slaven Belupo je poveo, a spretni je strijelac bio Marko Žuljević koji je petom donio radost domaćim igračima i navijačima.

Slaven Belupo se ovom pobjedom dodatno učvrstio na drugom mjestu ljestvice te uz utakmicu više ima samo dva boda manje od vodećeg Dinama. Gorica je ostala na šestom mjestu.